10 Maddede Ozon Tedavisi

1. Ozon gazı, insan vücudundaki doku, hücre ve organların oksijenlenmesini sağlar. 

2. Ozon iyileşmeyen yara ve yanıkların tedavisinde güçlü etki gösteren tedavi yöntemlerinden birisidir. 

3. Ozon, bağışıklık (savunma) sistemini aktive eder. 

4. Ozon doğada bulunan en güçlü dezenfektan özelliği olan bir gaz olup antibakteriyel antiviral antifungal veantiparazitik etkileri vardır. 

5. Ozon damar elastikiyetini artırıp damarları genişletir. Kılcal damarlardaki tıkanıklıkları açar ve kanın kıvamını azaltarak kan dolaşımını düzenler. 

6. Ozon kanser hücrelerinin çoğalmasını ve yayılmasını engeller. Kemoterapi ve radyoterapi ile birlikte uygulandığında yan etkileri en aza indirir. 

7. Ozon hücre içinde enerji maddesi olan ATP’nin yapımını artırır. Bu sayede daha enerjik ve fonksiyonel bir durum kazandırır. 

8. Ozon karaciğer ve böbrek fonksiyonlarına yardımcı olup cildin yenilenmesini sağlayarak vücutta yüksekantiaging ve detoks etkisi oluşturur. 

9. Vücuttaki oksidan radikallerinin yok edilmesi için antioksidan sistem ile ilgili bir kısım enzimlerin (süperoksitdismutaz, glutatyon, peroksidaz vs.) aktive olması gerekir. Ozon uygulaması ile vücudun  antioksidan kapasitesi ve  savaşcıl gücü (immünite artırılabilmektedir. 

10. Ozon tıbbi amaçlı kullanılan en etkili ve güvenli yöntemlerden biri olup yan etkileri ise minimal düzeydedir(Ozon Terapi eğitimi almış ve konuda tecrübesi olan Doktor kontrolünde hastaya uygun protokol uygulandığında yan etki yok kabul edilecek seviyededir).