Biyofonksiyonel Tıp

Biyofonksiyonel tıp kliniği olarak; 21. Yüzyılın baş döndüren zaman aralığında çaresiziz veya tedavisi yok diye düşünülen kronik hastalıklarda aslında çaresiz olmadığımızı, içimizde var olan onarıcı ve yenileyici bir güç olduğunu, bu gücün farkındalığına vararak, bu sayede tedavi olabileceğimizi öğretmek ve bilinçlendirmek ana hedeflerimizdendir. Biyofonksiyonel Tıp ekol bakışıyla hastalıkların altta yatan ana nedenlerini tespit edip, vücudun sadece sorun olan yerine değil geneline bakarak mümkün olan en kısa sürede sağlığa ve kalıcı şifaya ulaşmayı amaçlıyoruz. İnsandaki sağlık ve iyilik hali fiziken, ruhen ve sosyal yönden olması gerektiğinden bütünsel bir bakış ile kişideki fiziki ve ruhi eksiklikleri tespit edip, vücutta bozulan mekanizmaları belirleyip, vücuda destek olarak, vücudu toksinlerden arındırarak, içimizdeki onarıcı gücü aktive ederek, destekleyici ve bilimsel yöntemler ışığında modern ve bütünleyici geleneksel tıbbı kombine ederek kişiye özgü tedavi yaklaşımları ile tedavilerimizi uyguluyoruz.

Kronik hastalıklara yaklaşımda; mevcut hastalığın aslında bir sonuç olduğu, bu sonucun yıllar içerisinde bozulan mekanizmaların neticesinde oluştuğu, bu bozulmalarda kişilerin kendi hatalarının (yanlış beslenme, kötü alışkanlıklar,aşırı stres, hırs, öfke..) yanında giderek bozulan yaşam standartları, hava ve su kirliliği, insan vücuduna zarar veren dış etkenlerin giderek artması gibi bir çok nedenin etken olduğunu pratikte deneyimliyoruz. Kişilerin yaşamlarına ve sağlıklarına dokunmak ana gayemiz. Kainat da her şeyin bir denge üzerine kurulu olduğunu insan vücudunda da mevcut denge mekanizmalarının işlediğini, zamanla iç dengenin bozulması ile hastalıkların ortaya çıktığını biliyoruz. Klinikte kişilere özel beslenme , egzersiz, kilo kontrol programları ve kişinin hastalığına özel yaşam alışkanlıklarının düzenlenmesi ile modern ve geleneksel tıp ışığında çağdaş, kaliteli ve samimi hizmet sunmayı hedefliyoruz.

Tetkik, Tanı ve Tedavi ile kronik hastalıkların önlenmesi, geriletilmesi, koruyucu önlemleri uygulama, kişilerin kendi vücutlarının farkındalığına erişerek sağlıklı, huzurlu, mutlu, üretken, pozitif, daha konforlu ve kaliteli yaşamın sırlarını deneyimlemeyi hedefliyoruz.