TEDAVİ EDİLEN HASTALIKLAR

Yıllar içerisinde vücutta ortaya çıkan kronik hastalıkların tedavi süreci biraz sabır biraz da zaman gerektirir. Hasta ile Hekimin beraber yol alacağı ve hastanın aktif rol alacağı bu dönem, kişilerin kendi vücutlarını tanıyarak vücudun sınırlarını tartacağı bir yolculuk olacaktır. Sağlıklı kalmanın şifrelerini öğrenerek uygun yaşam tarzı değişiklikleri ile şifaya giden yola girilmiş olacaktır. İnsan vücudunda yaratılıştan gelen standart ayarların nasıl zamanla bozulduğunu, bozulmanın devamında farklı mekanizmaların devreye girdiğini, olumsuz değişim ve dönüşüm sonucu fonksiyonel ve yapısal bozulmaların oluşarak hastalıkların oluştuğunu unutmayalım.

Hastalıkların tedavisinde bu olumsuz değişimi tersine döndürerek uygun tabirle fabrika ayarlarına vücudu getirmeye çalışmak nihayi hedef olmalıdır. Eskiden beri yüzyıllarca uygulana gelmiş geleneksel tedavi yöntemleri ile modern tıp yaklaşımlarının kombine edilerek hastaya özel tedavi protokolleri oluşturarak insanların sağlıklarına ve hayatlarına dokunmak birincil gayemizdir.

Organ, doku ve hücrelerde gelişen yapısal ve fonksiyonel bozulmaların, geriye döndürülmesinin imkansız olmadığını ve vücudun kendi kendini düzeltebilecek kapasiteye sahip olduğunu unutmayalım. Vücudun kendi kendini tedavi etme potansiyelini ortaya çıkararak tekrar denge sağlanabilir. Vücudun kendisinde var olan eser element – vitamin – hormon vb. unsurların dengeli üretimini protokol tedavi uygulamaları ile açığa çıkarabiliriz. Tedavinin devamında ise bozulan doku ve hücrelerin yenilenme ve toparlanma sürecine girmesi önem arz etmektedir. Normalde yaşa ve organa göre farklılıklar olmakla birlikte belli oranlarda vücutta fizyolojik yenilenme gerçekleşmektedir.

Vücutta tespit edilen eksiklerin yerine konması, organ ve sistemlerin desteklenmesi, vücudun toksinlerden arındırılması, bozulan yapıların yenilenme sürecine sokulması, organ ve sistemler arası bozulan ahengin dengeye getirilmesi, organ sistemlere hatırlatma yapılması, sistemlerin normal ayarlarına döndürülmesi neticesinde vücuda iyileşme fırsatı tanımalıyız. Kainatta her şeyin denge üzerine kurulu olduğunu biliyoruz. İnsan vücudunda da homeostazisin (iç dengenin), fiziksel ve ruhsal açıdan sağlanarak şifaya giden yol aralanacaktır.

Sağlık ve şifaya giden yol aslında içimizdeki iyileştirici güçte saklı, bunu keşfedelim, bu farkındalıkla sağlıklı yaşayalım ve sağlıklı yaşlanalım.